nav-left cat-right
cat-right

6 Weidera – Niewygodna Prawda!

„Trenuję i efektów nie widać!”

„Aerobiczna 6 Weidera to najbardziej obciążający kręgosłup zestaw ćwiczeń wśród popularnych treningów!”

„6 Weidera co najwyżej spalisz sobie mięśnie! I płaski brzuch, i silny kaloryfer robi się ZUPEŁNIE INACZEJ!”

Co w tych ćwiczeniach na brzuch powoduje takie wypowiedzi na najważniejszych sportowych forach w kraju? Prześledźmy po kolei najważniejsze fakty – potem dostaniesz, dla odmiany, trening który naprawdę działa.

Czym jest Aerobiczna 6 Weidera (i dlaczego NIE działa!)?

Rzekomym twórcą programu jest „Joe” Weider – postać w kulturystyce co najmniej istotna. Jeśli kiedykolwiek postanowisz zajmować się ćwiczeniami na poważnie na pewno trafisz m. in. na słynne „zasady Weidera” dotyczące treningu. Wiele z tych reguł jest uznawane do dziś, z zasady polecane są dla początkujących i na pewno istnieją takie formy treningu, w których są one bardzo pomocne.

MIT PIERWSZY – Nie ma żadnego źródła (poza polską Wikipedią, w angielskiej ani śladu), że Joe Weider stworzył Aerobiczną 6 Weidera. Więc albo tego nie zrobił, albo ma powody aby to ukrywać – w obu wypadkach, powoływaine się na jego autorytet w kwestii treningu jest próbą manipulacji i ukrywania faktów.

Na te ćwiczenia najczęściej trafiamy zastanawiając się „Jak szybko schudnąć z brzucha?”. Idea szczytna, wykonanie trochę mniej.

Aerobiczna 6 Weidera to program opierający się na gigantycznej ilości powtórzeń w wielu seriach bez obciążenia. Dzięki temu pozornie są to dobre ćwiczenia na płaski brzuch również w domu.

MIT DRUGI – Gigantyczna ilość powtórzeń nie tylko NIE pomoże Ci zgubić brzucha, ale też w absolutnie żadnym wypadku NIE przyda Ci się w budowaniu mięśni brzucha.

Gdyby dało się mieć płaski brzuch za pomocą prostych ćwiczeń na jedną grupę mięśni i bez porządnej diety, to wokół wszyscy mieliby albo idealną talię(kobiety) albo kaloryfer(mężczyźni), prawda? Nie jest tak, więc raczej się nie da.

Ale w internecie można przeczytać, że Aerobiczna 6 Weidera działa!

Jak więc wytłumaczyć pozytywne opinie? Jeśli ktoś całe życie się nie rusza a nagle zacznie ćwiczyć, to nieważne co by robił – będzie postęp. Zastanów się – jeśli ktoś nigdy wszędzie chodził pieszo, to wsiadając na rower poczuje, że porusza się szybciej. Wolisz rower czy Ferrari?

Otrzymasz kurs, który da Ci narzędzia i motywację abyś wyćwiczył/ła Twoje mięśnie brzucha kompletnie ZA DARMO i BEZ ZOBOWIĄZAŃ DO KUPOWANIA CZEGOKOLWIEK. Wypełnij pola poniżej i kliknij „Zapisz się Tutaj!” aby skorzystać z tego programu!
   

Ze względu na brak obciążenia możesz pomyśleć, że trening przynajmniej nie może Ci zaszkodzić. Znów wprowadzenie w błąd.

MIT TRZECI – Aerobiczna 6 Weidera NIE jest bezpiecznym treningiem. Obciąża w nieuzasadniony sposób Twój kręgosłup oraz jest stworzona tak, aby PRZETRENOWAĆ Twoje mięśnie brzucha.

Ustaliliśmy już, że 6 Weidera składa się głównie z 3 kłamstw i jednego nieporozumienia. Teraz więc to, co Cię interesuje:

Jak możesz rzeczywiście osiągnąć efekty, które obiecują wyznawcy tego programu?

Przygotowałem program treningowy, który daje taką możliwość. Ciężko powiedzieć, czy będzie dla Ciebie indywidualnie mniej czy bardziej angażujący od Aerobicznej 6 Weidera – na pewno ma tę przewagę, że działa. Program możesz otrzymać poniżej:

Otrzymasz kurs, który da Ci narzędzia i motywację abyś wyćwiczył/ła Twoje mięśnie brzucha kompletnie ZA DARMO i BEZ ZOBOWIĄZAŃ DO KUPOWANIA CZEGOKOLWIEK. Wypełnij pola poniżej i kliknij „Zapisz się Tutaj!” aby skorzystać z tego programu!
   

Dlaczego nie umieszczam go po prostu na stronie, skoro i tak jest darmowy? Powody są dość proste, jeśli porównasz sposób korzystania z internetu i skuteczne zasady treningu.

Regularność – „będę po prostu wchodzić na tę stronę tak często jak trzeba i wykonywać ćwiczenia”. Taaaaak… jasne. Szanse są takie jak na to, że kiedyś jakiś student zacznie pisać pracę zaliczeniową na początku a nie na końcu semestru. A bez regularności nie uzyskasz efektów na których Ci zależy.

Motywacja – dostajesz regularnie ćwiczenia na maila. Masz gotowy plan do wykonania. Żadnych wymówek, Ty tylko ćwiczysz ;)

Wszystko brzmi niewiarygodnie? Sprawdź trening sam i wyrób sobie opinię!

Otrzymasz kurs, który da Ci narzędzia i motywację abyś wyćwiczył/ła Twoje mięśnie brzucha kompletnie ZA DARMO i BEZ ZOBOWIĄZAŃ DO KUPOWANIA CZEGOKOLWIEK. Wypełnij pola poniżej i kliknij „Zapisz się Tutaj!” aby skorzystać z tego programu!
   

Frazy, przez które trafiono na ten artykuł:

 • 6 weidera
 • 6 weidera opinie
 • aerobiczna 6 weidera opinie
 • 6 weidera plan
 • 6 weidera a kręgosłup
 • czy 6 weidera działa
 • 6 weidera kręgosłup

6 Responses to “6 Weidera – Niewygodna Prawda!”

 1. Lilka pisze:

  Chciałabym jednak zacząć ćwiczyć 6 weidera, ale boję się, że będę miała kaloryfer a nie chcę. Czy są inne ćwiczenia na płaski brzuch, nie wiem, aby efekty były widoczne po 2 miesiącach ćwiczeń?

  • Agnieszka pisze:

   Jeśli nie chcesz budować masy mięśniowej, intensywny trening nie jest Ci potrzebny. To, co wpływa na chudnięcie (a więc efekt płaskiego, a nie umięśnionego brzucha), to przede wszystkim dieta. Oczywiście w spalaniu tłuszczu może Ci pomóc także trening aerobowy oraz interwałowy. Trening siłowy natomiast jest przydatny szczególnie ze względu na podniesiony metabolizm. Każdy kilogram masy mięśniowej wpływa na tempo, z jakim będziesz chudnąć. Z tego względu nawet osobom planującym przejść na dietę redukcyjną zaleca się pracę nad mięśniami.

   Oczywiście tego wszystkiego możesz dowiedzieć się poprzez zapisanie na listę mailingową. Tam też znajdziesz sugestie dotyczące całościowego treningu, który Ci nie zaszkodzi i nie uwidoczni mięśni, nad którymi nie chcesz pracować, ale jednocześnie pomoże w osiągnięciu formy, do której dążysz.

 2. podekscytowana pisze:

  po jakim czasie uzyskam efektywny umięśniony brzuch ??

  • Agnieszka pisze:

   Trudno powiedzieć, bo każdy rozwija się indywidualnie i efekty zależą od wielu czynników, nie tylko treningu. Jednak po 3 tygodniach powinnaś widzieć poprawę wyglądu. Zwłaszcza jeśli jednocześnie zadbasz o dietę ;)

   Mimo wszystko potrzebna Ci będzie cierpliwość. Budowa masy mięśniowej to nie takie łatwe zadanie. Wiadomo, chcemy widzieć zmiany jak najszybciej, bo to nas mobilizuje, ale warto poczekać spokojnie i zadbać o to, by nasze nawyki utrwaliły się na dłużej.

 3. A pisze:

  Można za pomocą tych ćwiczeń pozbyć się „oponki”?

  • Agnieszka pisze:

   Oponka to jednak tłuszcz, więc dieta jest kluczowa. Ale ćwiczenia pomogą w uformowaniu brzucha, by ładniej wyglądał i wpłyną pozytywnie na metabolizm ;)

Masz pytania, wiesz coś więcej? Skomentuj!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>