nav-left cat-right
cat-right

Ćwiczenia Na Boczki, Których Nie Znasz!

Jak w każdej kwestii przy ćwiczeniach na boczki są 2 podstawowe elementy: to, co robią wszyscy i to, co działa. Patrząc na problemy kobiet na ulicach łatwo dojść do wniosku, że to 2 kompletnie niezwiązane elementy.

Co robią wszyscy wiesz chyba dość dobrze. Ćwiczenia na mięśnie brzucha, a i to głównie na górne partie albo dieta 1000kcal. Świetna metoda, żeby spalić mięśnie i zmotywować organizm do gromadzenia jak największych zapasów tłuszczu.

Piękna talia zamiast boczków… ale jak?

Najpierw przyda Ci się trochę informacji. Czyli czym tak naprawdę są boczki?

Pierwszą częścią problemu jest po prostu warstwa tłuszczu. Organizm gromadzi zapasy w dość naturalny sposób wokół brzucha – również na jego bokach.

Pozbycie się ich wymaga od Ciebie dość oczywistych działań. Niskokalorycznej, ale CELOWEJ diety – czyli żadne „obcinam kalorię i już”. Potrzebujesz wiedzieć jakie składniki obcinać i w jaki sposób. I nie, „po prostu przestanę jeść węglowodany/tłuszcze” to nie jest właściwa odpowiedź.

Poza tym potrzebujesz ćwiczeń. Co może wydać się trochę zaskakujące – wcale nie chodzi o ćwiczenia na brzuch! Dla właściwych efektów, musisz odpowiednio dobrać ćwiczenia na kilka partii ciała – tak naprawdę, same mięśnie brzucha mogłabyś POMINĄĆ na tzm etapie.

Otrzymasz kurs, który da Ci narzędzia i motywację abyś wyćwiczył/ła Twoje mięśnie brzucha kompletnie ZA DARMO i BEZ ZOBOWIĄZAŃ DO KUPOWANIA CZEGOKOLWIEK. Wypełnij pola poniżej i kliknij „Zapisz się Tutaj!” aby skorzystać z tego programu!
   

Druga część problemu to zbudowanie linii, czyli mięśnie. I nie, trening mięśni brzucha nie jest tylko dla mężczyzn.

Fakty są takie, że ze względu na odmienną genetykę i gospodarkę hormonalną praktycznie nie jesteś w stanie zbudować takiej muskulatury jak faceci. A już na pewno nie „przez przypadek”. Zastanów się, czemu kobiety w sportach siłowych tak często korzystają z dopingu testosteronem?

Ale „jakieś” mięśnie musisz zbudować. To na nich opiera się kształt Twojej talii (tak, trenerki fitness, które widzisz mają mięśnie brzucha dobrze rozbudowane – to dlatego z przodu brzuch jest płaski i zachowuje wcięcie po bokach).

Podstawowe ćwiczenia na boczki

Czyli tak naprawdę ćwiczenia na skośne mięśnie brzucha. Przedstawiam tutaj tylko ćwiczenia bez użycia sprzętu.

Prostowanie ciała z podparciem bokiem

->Animacja<-

Stań bokiem do oparcia. Ułóż przedramię na oparciu. Odsuń stopy (jedna przed drugą) na bok.

Przesuwaj biodra w górę i w dół bokiem. Powtórz na drugą stronę.

Ułatwienie: połóż przedramię na wyższym oparciu.

Utrudnienie: połóż przedramię na niższym oparciu. Maksymalny poziom trudności to ćwiczenie na ziemi.

Brzuszki ze skrętami

->Animacja<-

Ułożenie jak do zwykłych brzuszków. Leżysz na plecach, podgięte nogi na oparciu, kąt prosty między tułowiem a udami i między udami a kolanami. Ręce za głową (NIE CIĄGNIJ RĘKAMI!)

Zginasz się tak, aby zbliżyć jeden z łokci do kolan.

Ułatwienie: ręce na klatce piersiowej.

Utrudnienie: ręce wysunięte za głowę.

Ile robić serii? Ile robić powtórzeń? Jak poukładać te i inne ćwiczenia? Co dokładnie robić z dietą? Zapisz się na kurs i otrzymuj na bieżąco informacje – plan i motywacja w emailu. Ty tylko ćwiczysz ;)

Otrzymasz kurs, który da Ci narzędzia i motywację abyś wyćwiczył/ła Twoje mięśnie brzucha kompletnie ZA DARMO i BEZ ZOBOWIĄZAŃ DO KUPOWANIA CZEGOKOLWIEK. Wypełnij pola poniżej i kliknij „Zapisz się Tutaj!” aby skorzystać z tego programu!
   

Frazy, przez które trafiono na ten artykuł:

  • ćwiczenia na boczki
  • ćwiczenia na boczki w tydzień
  • ćwiczenia na boczki w domu
  • cwiczenia na boczki dla mezczyzn
  • jakie ćwiczenia na brzuch i boczki
  • jakie ćwiczenia na boczki
  • cwiczenia na boczki w 2 tygodnie

Masz pytania, wiesz coś więcej? Skomentuj!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>