nav-left cat-right
cat-right

Jakie Dzielenie Posiłków I Treningu Pomoże Ci W Budowie Sylwetki

Dzięki czemu tkanka tłuszczowa i mięśniowa „wiedzą” co robić? Przecież nie zgadują…

Dodatkowo czy wiesz jak odpowiednio rozkładając jedzenie w ciągu dnia możesz ułatwić organizmowi budowę mięśni i pozbywanie się tłuszczu?

Tyle możliwości przy takim samym wysiłku…

Powoli wchodzimy w szczegóły, ale jeśli dobrze je zrozumiesz ułatwisz sobie życie. 5% bardziej wydajny miesiąc to 2 razy większe efekty w perspektywie roku.

No i szybciej dotrzesz do swojego celu ;)

Co motywuje Twoje ciało

Jak Twój organizm decyduje co ma zrobić z surowcami? Kiedy spojrzysz na swoje ciało na poziomie tkanek, okaże się naprawdę prostym urządzeniem. W jednym miejscu wypuszczone zostają hormony, gdzie indziej pojawia się odpowiedź.

Nie chcę wchodzić w skrajne szczegóły z działaniem insuliny czy hormonu wzrostu, choć uwierz że wykorzystując tylko zdrowe i legalne metody da się zrobić całkiem sporo. Czego więc możesz użyć od razu?

Pewnie pamiętasz, że trening dzielony to trochę słaba opcja. Jest ku temu więcej powodów. Jeśli mobilizujesz cały swój organizm za jednym razem, poziom hormonów w Twojej krwi będzie odpowiednio większy.

Innymi słowy, trening czworogłowych mięśni uda trochę przyda się również Twoim przedramionom. Efekt oczywiście nie jest zupełnie prosty, ale jeśli zapamiętasz po prostu, że stałe utrzymywanie całego ciała w hipertrofii naraz jest korzystne, to będzie dobrze.

Kiedy jeść dla najlepszych efektów

Część tematu diety łączy się tym razem z treningiem. W końcu o tym, że coś zjadłeś organizm dowiaduje się również głównie dzięki hormonom.

Zbieranie tłuszczu przebiega w skrócie w ten sposób: jesteś bardzo głodny -> jesz dużo -> część pozostaje jako tłuszcz. Z perspektywy ewolucji można myśleć po co tak to działa, ale od strony biologii można zrozumieć dlaczego.

Pełny schemat jest taki: dawno temu jadłeś -> wzrasta natężenie informacji o niedoborze surowców (czujesz się bardzo głodny) -> jesz dużo -> poziom surowców przekracza aktualne zapotrzebowanie -> mimo, że tkanka mięśniowa i nerwowa już się „najadły” nadal utrzymuje się informacja o nadmiarze surowców -> tkanka tłuszczowa zaczyna wchłaniać nadmiar.

Można przerwać schemat nie doprowadzając się nigdy do wysokiego poziomu głodu. Dlatego chcesz jeść kilka (5-7) posiłków dziennie. Jeśli nigdy nie ma chwili, żeby tkanka tłuszczowa zaczęła zbierać zapasy, to nie tyjesz. Prosta sprawa.

Co jeszcze?

Oczywiście droga do idealnej sylwetki i samopoczucia jest właśnie tym czym jest – drogą. Podróż nigdy nie dobiega końca (i dobrze).

Raz na jakiś czas będą pojawiały się kolejne ciekawostki, sztuczki, propozycje i pomysły tu i ówdzie. Jeśli znajdzie się coś, co może Ci się przydać – na pewno dostaniesz ode mnie wiadomość. Nie, nie codziennie, ja też potrzebuję przerwy ;)

Do zobaczenia przy kolejnych tekstach!

2 Responses to “Jakie Dzielenie Posiłków I Treningu Pomoże Ci W Budowie Sylwetki”

  1. Ula pisze:

    Od kilku dni nie dostaję ćwiczeń. Dlaczego?

    • Agnieszka pisze:

      Z tego co widzę, dostałaś już wszystkie wiadomości. Ten plan nie jest długi, ma tylko 30 dni ;) Z naszej strony to koniec treningu, ale oczywiście jeśli chcesz i uważasz, że ćwiczenia dużo Ci dały, możesz zapisać się na indywidualny trening tutaj.

Masz pytania, wiesz coś więcej? Skomentuj!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>