nav-left cat-right
cat-right

„Jaki Plan Treningowy Jest idealny Dla Mnie?”

Żeby plan treningowy dał efekty tak szybko jak to możliwe, musi być stworzony indywidualnie. Co na początku wcale nie jest takie proste.

Ciężko znaleźć gotowy plan, który bierze pod uwagę Twoją indywidualną sytuację. Waga i wzrost to zdecydowanie nie wszystko.

Gotowe plany treningowe są do niczego!

Jakie są Twoje maksymalne obciążenia, jak przekładają się na nieco inne ćwiczenia – bo masz akurat odrobinę inny sprzęt? W końcu jak to wszystko się ma do Twoich indywidualnych celów, możliwości czasowych i miliona innych czynników.

Oczywiście plan bez diety jest najbardziej bezużyteczną rzeczą, jaką możesz wybrać – lepiej zacznij po prostu odkładać na odsysanie tłuszczu albo implanty. A to tylko kolejne parametry. Ile więcej (mniej) możesz (musisz) zjeść, o jakiej porze? Czy Twoje źródła białka mają wystarczająco dobry profil aminokwasowy biorąc pod uwagę intensywność treningów…

A przecież każdemu zależy na czasie. Stworzenie ciała, którego pragniesz przy użyciu dobrej diety i dobrego planu treningowego i tak trochę trwa. Nike nie ma czasu, żeby czekać 2-3 razy tyle na efekty, bo coś po drodze było nie tak.

Na co zwrócić uwagę wybierając plan

Musisz wiedzieć, że najlepszy plan jest zawsze:

  • Spersonalizowany

Czy tworzysz plan na podstawie wagi, wzrostu i decyzji masa/redukcja? Czy może trening zależy również od Twoich możliwości czasowych, wyposażenia do którego rzeczywiście będziesz miał dostęp, dotychczasowej praktyki, Twojej budowy…

  • Dopuszczający zmiany

Czy masz możliwość wprowadzić poprawki do planu, jeśli coś się zmieni? Albo jeśli po prostu będziesz robił mniej typowe postępy niż założyli za Ciebie twórcy? Zmiana wszystkiego od podstaw co cykl treningowy to trochę słaba opcja.

  • Kompletny

Czy ktoś próbuje Ci wmówić, że możesz po prostu zbudować większą klatkę/brzuch albo schudnąć po prostu z brzucha/ud? Nawet, jeśli dokładnie wiesz że chcesz poprawić konkretną część Twojego ciała, trenowanie pozostałych partii POMOŻE Ci w tym.

Najważniejsze to w końcu zacząć!

Czy masz czas, żeby samodzielnie zdobyć całą niezbędną wiedzę? Anatomia, dietetyka, zasady budowania treningu…

Jeśli nie masz, to możesz oczywiście zgadywać – i w pełni zaakceptować, że najpewniej nie trafisz i  zmarnujesz miesiące próbując przebić mur głową.

Możesz też korzystać z pomocy kogoś, kto wie co robi (nie, kumpel z siłowni/ta koleżanka która schudła w tamtym roku to nie jest to o co chodzi). Przy układaniu planów z pomocy innych korzystają wszyscy – od kompletnych amatorów czy nawet osób w czasie rehabilitacji, po zawodowców.

Kliknij i zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić!

Comments are closed.