nav-left cat-right
cat-right

Płaski brzuch w tydzień – Nieszkodliwy mit czy pewny ból?

Brak jakiejkolwiek możliwości stworzenia płaskiego brzucha w tydzień jest tak oczywisty, że aż trudno uwierzyć w bezmyślność tych, którzy się na to łapią!

Nie martw się, jeśli też bazując na nieprofesjonalnej wiedzy z sieci wpadłaś na taki pomysł. Skupimy się na rozwiązaniach, ale najpierw ważne pytanie. Dlaczego dokładnie jest to niemożliwe i jakie inne zagrożenia powstają?

Płaski brzuch w tydzień nie jest możliwy – prosta matematyka!

Oponka na brzuchu, to po prostu tłuszcz. Ćwiczenia na brzuch (właściwe ćwiczenia!) pozwolą Ci wyrobić mięśnie, ale pozostaną one ukryte. To dość powszechna wiedza.

Dlaczego NIE da się zrzucić brzucha w tydzień?

Wykorzystamy matematykę na poziomie szkoły podstwowej. 1kg tkanki tłuszczowej to około 7 tys. Kcal. Zwykle, żeby zauważyć problem potrzebujesz „odłożyć” przynajmniej około 2-3kg. Optymistycznie, to około 20 tys kcal do spalenia.

Jeśli jesteś kobietą, to biernie (po prostu leżąc) spalasz około 1500kcal dziennie. Zakładając, że nie jesz NIC. Przyjmijmy, że normalnie funkcjonujesz i spalasz dziennie te 2000kcal. W tydzień to 14 tys kcal.

Dalej zostaje 6 tys kilokalorii aby zdobyć „płaski brzuch w tydzień”. Nie tak dużo? Cóż, to ilość jaką spalisz przez około 15h pobytu na siłowni. A klasyczne ćwiczenia na brzuch spalają o wiele wolniej, niż typowy trening na siłowni.

Podsumowując, bez względu na to, jak szybko chcesz schudnąć z brzucha, jest to kompletnie niewykonalne w tydzień. Musiałabyś nie jeść NIC i ćwiczyć intensywnie 2h dziennie. Prędzej wylądujesz w szpitalu.

Otrzymasz kurs, który da Ci narzędzia i motywację abyś wyćwiczył/ła Twoje mięśnie brzucha kompletnie ZA DARMO i BEZ ZOBOWIĄZAŃ DO KUPOWANIA CZEGOKOLWIEK. Wypełnij pola poniżej i kliknij „Zapisz się Tutaj!” aby skorzystać z tego programu!
   

Jakie ćwiczenia na płaski brzuch w tydzień są najgroźniejsze?

Pewnie nie wiesz, ale nie tylko trening z dużymi obciążeniami stanowi zagrożenie dla Twojego zdrowia. Oczywiście przy ćwiczeniach na brzuch nie przygniecie się sztanga, ale powstają inne niebezpieczeństwa. Tym gorsze, że niemal pewne.

Klasyczne „brzuszki”

Tak jest. Tak popularne w różnych treningach brzucha, jak 6 Weidera czy proponowane w różnych mitomańskich tekstach obiecujących płaski brzuch w tydzień „brzuszki” stanowią gigantyczne zagrożenie dla Twojego organizmu.

Wykonywane w najbardziej typowy sposób, czyli z rękami na karku bezpośrednio nadwyrężają Twój kark. Boli Cię czasem szyja po ćwiczeniach na brzuch? To niedobrze.

Nawet jeśli wykonujesz „poprawnie” technicznie niszczysz sobie dolny odcinek pleców. Brzuszki z pełnym zgięciem mogą dosłownie zmasakrować Twój odcinek lędźwiowy.

Każdy nieprzemyślany trening i dieta na płaski brzuch

Wykonując gigantyczną ilość powtórzeń spalasz mięśnie. Tak, dobrze czytasz. Nie tłuszcz, tylko mięśnie.

Oczywiście każdy trening ma w założeniu nadwyrężyć mięśnie, ale przy wielu powtórzeniach efekt jest odwrotny do zamierzonego. Poza tym, że Twój brzuch będzie wyglądał coraz gorzej, to upośledzisz sobie główną funkcję mięśni brzucha – utrzymywanie pionowej postawy. Nie brzmi zbyt przyjemnie, prawda?

Ciężko mi pisać co jest nie tak z dietami, które mają dać płaski brzuch w tydzień. Z nimi jest wszystko nie tak. Sama widziałaś obliczenia – ten efekt jest niemożliwy nawet, jeśli nie jesz nic. Dodatkowo mordercze diety obniżają metabolizm i powodują odwodnienie – zdecydowanie niekorzystny estetycznie efekt.

Otrzymasz kurs, który da Ci narzędzia i motywację abyś wyćwiczył/ła Twoje mięśnie brzucha kompletnie ZA DARMO i BEZ ZOBOWIĄZAŃ DO KUPOWANIA CZEGOKOLWIEK. Wypełnij pola poniżej i kliknij „Zapisz się Tutaj!” aby skorzystać z tego programu!
   

Płaski brzuch w tydzień niemożliwy… co w takim razie?

Nie będę skromny i jasno powiem, że przygotowałem jeden z najlepszych treningów na brzuch. Niestety, nie obiecam Ci efektów ani w tydzień, ani w dwa. Za to w miesiąc przy właściwej diecie… kto wie, brzmi już powoli rozsądnie.

Dlaczego warto się zapisać? Dostajesz nie tylko nietypowe ćwiczenia na brzuch, ale też ćwiczenia na boczki i wiedzę, jak połączyć to zresztą treningu. Dostaniesz też elementarne wskazówki dietetyczne – po co dawać szczegółową dietę, jeśli nikt nie umie się do niej stosować?

No i co najważniejsze, dostajesz kurs prosto na maila. Kiedy masz ćwiczyć – masz wiadomość. Koniec problemów z organizowaniem treningu brzucha czy motywacją. Ty tylko ćwiczysz ;)

Otrzymasz kurs, który da Ci narzędzia i motywację abyś wyćwiczył/ła Twoje mięśnie brzucha kompletnie ZA DARMO i BEZ ZOBOWIĄZAŃ DO KUPOWANIA CZEGOKOLWIEK. Wypełnij pola poniżej i kliknij „Zapisz się Tutaj!” aby skorzystać z tego programu!
   

Frazy, przez które trafiono na ten artykuł:

  • płaski brzuch w tydzień
  • plaski brzuch w tydzien
  • cwiczenia na plaski brzuch i boczki
  • ćwiczenia na płaski brzuch i boczki w tydzień
  • płaski brzuch szybko
  • jak zgubić boczki w tydzień
  • jak schudnąć z brzucha w tydzień

Masz pytania, wiesz coś więcej? Skomentuj!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>