nav-left cat-right
cat-right

Przytyjesz Czy Spalisz – Decyduj Co Zrobi Twój Organizm Z Jedzeniem

Bilans kaloryczny decyduje o Twojej wadze.

Mimo to możesz „trochę” pomajstrować.

Najważniejsze to pozbyć się właśnie tkanki tłuszczowej i dobrze czuć się w czasie diety, prawda?

 

Wszystko co jesz (a szczególnie wszystko, co zawiera węglowodany) ma określony współczynnik glikemiczny.

Istotność takiego szczegółu dla Twojej sylwetki może być o wiele większa, niż się spodziewasz

Zmagazynować czy spalić

Podaruję Ci szczegóły biochemiczne. Zapamiętaj, że indeks glikemiczny wpływa na to, jak szybko węglowodany  w Twoim posiłku zostaną rozłożone do glukozy – czyli jak szybko zostaną przyswojone.

Wbrew pozorom, to gigantyczna różnica.

Poza okresem, kiedy właśnie ćwiczysz potrzebujesz mniej więcej stałego poziomu energii, czyli poziomu glukozy we krwi. Jeżeli będzie jej za mało, zostaną uruchomione Twoje zapasy tłuszczu  i schudniesz. Jeśli będzie jej za dużo, Twój organizm zacznie ją magazynować w tłuszczu i przytyjesz.

Pewnie myślisz teraz, że skoro nawet przez chwilę będzie wyższy i się zmagazynuje, to potem będzie niższy i zostanie spalony, więc wszystko to bez znaczenia. Gdyby to było takie proste, to wszyscy byliby piękni i zdrowi ;)

Poniżej pewnego poziomu glukozy Twój organizm obniży metabolizm. Innymi słowy, najpierw zmagazynuje trochę tłuszczu („przytyjesz”), a potem zacznie oszczędzać („schudniesz” mniej, niż „przytyłeś” wcześniej).

Na co jeszcze wpływa glukoza

Poziom cukru(glukozy) w Twojej krwi wpływa na więcej aspektów Twojego życia, niż może Ci się wydawać. To jeden z tych punktów, w których naprawdę łatwo możesz zauważyć, jak istotne jest dbanie o sytuacje wewnątrz Twojego ciała.

Napady głodu

Zdarzyło Ci się pewnie przeżyć stan, w którym KOMPLETNIE nie możesz się powstrzymać przed zjedzeniem ponadprogramowego posiłku. Przyczyny mogą być różne, ale nagły spadek poziomu glukozy doprowadzi Cię do tego na pewno.

Skąd może wziąć się taki nagły spadek? Przede wszystkim z powodu zaburzenia rytmu posiłków, do których przyzwyczaił się Twój organizm oraz ze zjedzenia czegoś o wysokim indeksie glikemicznym (powoduje to szybki wzrost i następujący po nim szybki spadek cukru) np. batonika.

Psychika

W końcu poziom glukozy wpływa na działanie Twojej psychiki. Siła woli, zdolności poznawcze, niemówiąc o nastroju.

Bardzo szczegółowo możesz o tym poczytać w osobnym tekście na temat glukozy.

Co jeszcze codziennie musi pojawić się w Twojej diecie

Rozumiesz więc, dlaczego utrzymywanie niskiego indeksu glikemicznego Twoich posiłków powinno być dla Ciebie istotne. Do poprawnego stworzenia diety potrzebujesz jeszcze zadbać o poprawne działanie wszystkich trybików twojego organizmu.

Czego jeszcze musisz mu dostarczać we właściwych ilościach, aby stworzyć wymarzoną sylwetkę? Czytaj następne maile.

One Response to “Przytyjesz Czy Spalisz – Decyduj Co Zrobi Twój Organizm Z Jedzeniem”

  1. Dominika pisze:

    Kiedy dostanę zestaw 5 moich ćwiczeń ? Ogólnie dostaje maile jakoś rano ok. godziny 6 a dzisiaj nie dostałam nic.

Masz pytania, wiesz coś więcej? Skomentuj!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>